Social Media - nasza oferta

W dzisiejszych czasach obecność w mediach społecznościowych jest
jednym z najważniejszych aspektów promowania działalności firmy.

Dlaczego Facebook jest taki ważny?

Facebook to niekwestionowany król social media. Tylko w Polsce korzysta z niego ponad 14 mln użytkowników (ta liczba na dodatek stale wzrasta). Około 80% z nich wchodzi na portal społecznościowy każdego dnia.

Co to w praktyce dla Ciebie oznacza?

Na Facebooku znajdują się Twoi klienci - obecni i potencjalni. To właśnie za pośrednictwem portalu możesz do nich dotrzeć. Zastanawiasz, się w jaki sposób?

Możliwości są przede wszystkim dwie - prowadzenie angażującego profilu i wykorzystywanie kampanii Facebook Ads.

Szukasz sposobu na przyciągnięcie nowych klientów? Chcesz mieć lepszy kontakt z tymi, których już pozyskałeś? Pobudzić ich do większej aktywności?

Zatrudnij specjalistę

Potrzebujesz dobrze prowadzonego profilu w social media. Zastanawiasz się, gdzie powinieneś promować swoją firmę? Odpowiedź jest prosta - na Facebooku. W ten sposób nie przepalisz niepotrzebnie budżetu. Kampania zacznie również szybko konwertować

Szukasz takiego specjalisty?

Chętnie pomożemy!

Prowadź angażujący profil

Ciekawy i angażujący profil sprawia, że użytkownicy zaczynają go śledzić. W ten sposób możesz na nim przemycić dużo informacji na temat swojej oferty i zachęcić odbiorców do skorzystania z niej.

Co więcej, umacniasz relacje ze swoimi followersami. Sprawiasz, że zaczynają lubić Twoją firmę i polecać ją dalej. Dzięki temu krąg śledzących Twój profil osób regularnie się rozrasta.

Jak jednak dojść do tego punktu?

Na początku zadaj sobie kilka pytań. Dlaczego użytkownicy mieliby obserwować akurat Twój fanpage? Czy publikujesz przydatne dla nich informacje? Rozwiązujesz jakieś ich problemy? Powiadamiasz ich jako pierwszych o promocjach? Dajesz im dodatkowe korzyści, np. kupony rabatowe czy możliwość wygrania w konkursie? Czy dla Ciebie samego profil jest ciekawy?

Użytkownicy muszą mieć konkretne profity z lubienia i obserwowania Twojego konta na Facebooku. Inaczej bardzo szybko przestaną się nim interesować.

Dobieraj treści w taki sposób, aby nieustanie przykuwały ich uwagę. Udowadniaj im każdego dnia, że warto być na bieżąco z tym, co robisz

Ustawiaj reklamy Facebook Ads

Reklamy Facebook Ads to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod pozyskiwania nowych klientów. Facebook udostępnia bardzo zaawansowane opcje targetowania reklamy, wybrania najlepszej grupy odbiorców, gromadzenia danych na ich temat i analizy pozyskanych statystyk.

Kampanię reklamową można ograniczyć do osób mieszkających w danej lokalizacji, w wyznaczonym wieku, o konkretnych zainteresowaniach, statusie związku bądź rodzinnym, zajmujących określone stanowiska zawodowe itp.

Opcji jest naprawdę dużo. Trzeba tylko umieć je odpowiednio wykorzystać.

Co zyskasz dzięki kampanii?

Kampania Facebook Ads to przede wszystkim szansa na zdobycie nowych klientów. Za pomocą reklam możesz również zachęcić osoby, które już polubiły Twój profil, do większej aktywności - wzięcia udziału w konkursie, ściągnięcia e-booka, przeczytania artykułu i wielu innych rzeczy.

Reklamy na Facebooku mają jeszcze jedną ogromną zaletę - za ich pośrednictwem zdobędziesz mnóstwo pożytecznych danych na temat swojej grupy odbiorców. Zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystasz przy ustawianiu kolejnych reklam. Dzięki temu sprawisz, że będą jeszcze skuteczniejsze.

Którą opcję wybrać?

Najlepsze rozwiązanie to połączenie działań contentowych z reklamowymi. Jeżeli masz ograniczony budżet, możesz skutecznie lawirować między obiema opcjami, np. przeznaczyć mniej pieniędzy na reklamę, zwiększając jednocześnie swoją aktywność na profilu.

Nie wiesz, jak się za to zabrać? Najlepiej poproś kogoś doświadczonego o pomoc. Działania na Facebooku wbrew pozorom nie należą do łatwych.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

Na Facebooku liczy się szybkość reakcji. Musisz odpowiadać na bieżące komentarze i wiadomości użytkowników. Przy dużych profilach może to zajmować naprawdę dużo czasu. Nie wklejaj tylko gotowych formułek. Dopasuj komunikat do aktualnej sytuacji. Zrób coś miłego dla osób, które do Ciebie piszą. Czasem wystarczy posłać im uśmiechniętą emotikonkę, innym razem bezinteresownie doradzić. To właśnie takie drobiazgi wyróżnią Cię na tle konkurencji i umocnią Twoje relacje z odbiorcami.

Ważne jest również urozmaicanie udostępnianego contentu - interesujące treści, ciekawe grafiki, przyciągające wzrok zdjęcia, przydatne artykuły. Czas, który poświęcisz na ich tworzenie, z pewnością Ci się zwróci.

Co będziesz z tego miał?

Cały czas mówimy, co powinieneś zrobić, żeby ożywić swój profil i zainteresować nim użytkowników. Co jednak będziesz z tego miał? W jakim celu miałbyś przeznaczyć Facebookowi tyle czasu?

Korzyści jest naprawdę dużo. O wielu z nich napisaliśmy już wcześniej. Dobrze prowadzone działania na Facebooku przysporzą Ci nowych klientów. Dzięki nim umocnisz relacje ze zleceniodawcami, których już dobyłeś. Zwiększysz także zaangażowanie osób lubiących Twój profil, zdobędziesz ich sympatię. Twoja marka będzie bardziej rozpoznawalna. Coraz więcej osób zacznie udostępniać posty, tym samym promując Twoją firmę. Wszystko to oznacza wzrost zainteresowania Twoją ofertą, a tym samym większe przychody przedsiębiorstwa.

Chcesz, żeby ktoś zrobił to za Ciebie?

Skuteczne działania na Facebooku wymagają nie tylko czasu, ale również umiejętności. Jeżeli nie znasz się na tym, albo zwyczajnie nie masz kiedy się tym zająć - oddaj swój fanpage w nasze ręce.

W Niezwiązanych oferujemy klientom kompleksowy zakres usług - pozycjonowanie, reklamy Google Ads, administrowanie blogiem firmowym oraz prowadzenie profilu w social media.

Opracujemy dla Ciebie całą strategię komunikacji na Facebooku. Stworzymy oraz opublikujemy wszystkie potrzebne treści - posty, artykuły, notatki, grafiki, zdjęcia itp. Przeprowadzimy dla Twoich followersów konkurs. Odpowiemy na każdy ich komentarz i wiadomość. Będziemy się udzielać na innych powiązanych tematycznie profilach. Przeprowadzimy również dla Ciebie kampanię Facebook Ads. Raz w miesiącu przyślemy Ci raport ze wszystkich działań.

W zależności od Twoich potrzeb i preferencji możesz wybrać jeden z kilku specjalnie przez nas przygotowanych pakietów. Pakiety różnią się między sobą zakresem usług, a tym samym ceną. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Jesteś zainteresowany? Potrzebujesz indywidualnej oferty? Napisz do nas lub zadzwoń. Na pewno dojdziemy do porozumienia.