Blogi firmowe

W dzisiejszych czasach udostępnianie klientom wartościowych
i angażujących treści, jest najważniejszym aspektem promocji firmy.

Blogi firmowe - informacje na dobry początek

Blog firmowy to skuteczny i prosty sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów oraz utrzymanie zainteresowania już zdobytych.

Udostępnianie na blogu specjalistycznych, ciekawych i pożytecznych materiałów jest obecnie jedną z najskuteczniejszych form promocji w sieci.

Chciałbyś zacząć prowadzić blog firmowy? Zastanawiasz się, co powinieneś wiedzieć przed startem?

Czy to się naprawdę opłaca?

Content marketing, w tym wypadku prowadzenie bloga firmowego, świetnie wpływa na pozycjonowanie. Twoja strona internetowa zaczyna pokazywać się coraz częściej i na wyższych pozycjach w wyszukiwarce.

Przyciąga uwagę czytelników, którzy mogą stać się Twoimi klientami lub polecić Cię dalej. Co więcej, zbierasz przydatne dane na temat swoich odbiorców, które możesz później wykorzystać przy opracowywaniu strategii komunikacji oraz ustawieniu reklam. Umacniasz też relacje z czytelnikami, sprawiasz, że Cię lubią i chcą mieć z Tobą kontakt.

Dobrze prowadzony blog to świetny sposób na wypromowanie firmy. Co to jednak znaczy, że blog musi być „dobrze prowadzony”?

Chcesz wiedzieć więcej?

Zajrzyj tutaj

Kiedy blog przynosi efekty

Nie wystarczy postawić bloga i wrzucać na niego od czasu do czasu jakieś materiały. Działania na blogu, jego struktura, wygląd i zawartość powinny być od samego początku starannie przemyślane.

Zastanów się przede wszystkim, co chcieliby czytać Twoi odbiorcy. Czy możesz im w czymś pomóc? Rozwiązać ich problemy? Odpowiedzieć na stawiane przez nich pytania? Nauczyć ich czegoś?

Zamieszczaj na blogu informacje, których aktywnie szukają. W ten sposób zdobędziesz ich zainteresowanie. Sprawisz, że będą regularnie czytali publikowane przez Ciebie treści. Sami zaczną je udostępniać i polecać swoim znajomym. W ten sposób grono Twoich czytelników będzie się regularnie powiększać.

Treści to najważniejszy element bloga. To one w największej mierze decydują o jego powodzeniu. Jeżeli artykuły będą nieciekawe dla czytelników, nie pomoże żadne dodatkowe promowanie platformy

W blogowaniu konsekwencja to podstawa

Nie znasz jeszcze dokładnie swojej grupy docelowej? Nie wiesz, które treści sprawdzą się najlepiej? To właśnie blog pomoże Ci zebrać więcej informacji. Wystarczy, że wkleisz na stronę kody Google Analytics, Google Ads oraz piksel Facebooka, a w krótkim czasie zdobędziesz bardzo dużo wartościowych danych.

Istotna jest również częstotliwość publikacji. Jeżeli chcesz umieszczać na blogu jeden wpis miesięcznie, nie licz na odzew ze strony czytelników.

Blog to także bieżący i aktywny kontakt z odbiorcami. Trzeba szybko reagować na to, co robią. Jeżeli chcesz raz w tygodniu odpowiadać na komentarze - szkoda Twojego czasu.

Prowadzenie bloga - najtańsza forma promocji?

Chcesz zaoszczędzić i prowadzić bloga samodzielnie? Administrowanie taką stroną to bardzo czasochłonna praca. Pisanie wysokiej jakości specjalistycznych artykułów stanowi zaledwie część potrzebnych działań. Do tego trzeba dodać ich promowanie w sieci - zwłaszcza w social media oraz na powiązanych tematycznie forach internetowych. Nie mniej ważne są także bieżące interakcje z czytelnikami (jak odpowiadanie na komentarze, podziękowania za udostępnienia itp.) oraz analiza uzyskanych danych na ich temat.

Wszystkie wymienione elementy zabierają czas, a czas, jak mówi przysłowie, to pieniądz. Zastanów się, czy na pewno możesz włożyć w prowadzenie bloga tyle pracy. Oszczędność w tym wypadku może być tylko pozorna.

Nagroda dla konsekwentnych i cierpliwych

Blog firmowy nie przynosi efektów od razu. Content marketing wymaga cierpliwości, zaangażowania i konsekwencji. Ważne, żeby się nie zniechęcać i nie zaniedbać działań. Z czasem grupa Twoich odbiorców zacznie się coraz bardziej rozrastać. Pojawi się z ich strony więcej interakcji. Wszystko zacznie się toczyć naturalnie.

Początki są jednak trudne i wiele osób nie przechodzi już do tego etapu.

Zapytaj o ofertę

Myślałeś, że to łatwiejsze?

Wydawało Ci się, że prowadzenie bloga to nic trudnego? Niestety tak nie jest. Każdy może postawić bloga. Nie każdemu uda się go jednak wypromować. Do tego potrzeba czasu i umiejętności.

Już samo tworzenie wysokiej jakości contentu jest nie lada wyzwaniem. Musisz się przecież wyróżnić na tle mnóstwa innych blogów. Sprawić, że to właśnie Twoje artykuły będą atrakcyjniejsze dla czytelników. Ponadto treści powinny jednoznacznie pokazywać, że jesteś ekspertem w swojej branży i można Ci zaufać. Tylko w ten sposób zdobędziesz za pośrednictwem bloga nowych klientów.

Nie czujesz się na siłach? Nic nie szkodzi -
pomożemy Ci.

Poprowadzimy Twojego bloga firmowego!

Wypromowanie bloga to dla Ciebie zbyt dużo pracy? Nie wiesz, od czego zacząć? Nie potrafisz sobie rozplanować działań?

Oddaj go w nasze ręce. Zrobimy wszystko za Ciebie.

W Niezwiązanych od lat prowadzimy blogi naszych klientów. Tworzymy content dla firm z wielu branż, jak gastronomia, wystrój wnętrz, sport, moda, marketing, a nawet systemy alarmowe, rynek nieruchomości czy farmacja. To oczywiście tylko przykłady. Moglibyśmy wymieniać jeszcze długo.

Z każdej branży jesteśmy w stanie wyciągnąć coś ciekawego. Poprzedzamy nasze działania dokładnym researchem. Sprawdzamy, kto należy do grupy docelowej, czy można w tej grupie wyodrębnić jakieś charakterystyczne cechy, jakimi treściami mogą być zainteresowani użytkownicy, czego najczęściej poszukują w sieci.

Jeżeli jeszcze nie masz bloga firmowego, postawimy go dla Ciebie i zaplanujemy cały wygląd. Nie musisz nic robić.

Zależy Ci tylko na współpracy z kimś, kto będzie pisał artykuły na stronę? Resztą zajmiesz się sam? A może wolisz jednak bardziej kompleksowe działania?