27 marca 2018

Dobro wraca! Wspieramy Fundację Szansa dla Niewidomych

W Niezwiązanych wiemy, że nabyte umiejętności należy szlifować, a wiedzę pogłębiać. Tak samo jest z małymi, dobrymi uczynkami – czyniąc dobro pomnażamy je, a ono zatacza coraz to większe kręgi. Z pozoru bowiem mało znaczące gesty i drobne wsparcie, mogą uczynić czyjeś życie lepszym. Dlatego postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę do działań prowadzonych przez Fundację Szansa dla Niewidomych, aby dać coś od siebie osobom, które tego wsparcia bardzo potrzebują.

Fundacja Szansa dla Niewidomych została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Zadaniem fundacji jest wspieranie osób, które straciły wzrok, a medycyna niestety nie daje im nadziei na jego odzyskanie. Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się, aby i w Polsce, niewidomi i niedowidzący mogli być rehabilitowani i oprzyrządowani na taką samą skalę, jak niewidomi w Europie czy też Ameryce Północnej.  Doradza także osobom niedowidzącym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, organizuje dla nich również szkolenia i warsztaty.

Niezwykle ważnym przedsięwzięciem fundacji jest organizowana od wielu lat międzynarodowa konferencja pn. REHA FOR THE BLIND IN POLAND – to wydarzenie kierowane nie tylko do osób niewidomych i słabowidzących, ale również do wszystkich, którzy chcą bliżej poznać „ich świat”.

Jako Niezwiązani mieliśmy zaszczyt być jednym z wielu sponsorów wspomnianej, ubiegłorocznej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Ponadto, sponsorowaliśmy także Wielką Galę „Jesteśmy Razem”, która odbyła się 16 października 2017 roku na warszawskim Torwarze.

Oto kilka zdjęć z gali:

Wspólnie z tymi, którzy nie widzą jak inni, mogliśmy posłuchać dźwięków i poczuć dotyk, doświadczyć czegoś zupełnie nowego w towarzystwie przebojów znanych, polskich artystów, takich jak m.in. Mietek Szcześniak, czy Kasia Cerekwicka. Podczas gali rozdano statuetki IDOLI, można było zapoznać się z nowoczesną technologią, pomagającą niewidomym i niedowidzącym, mówiącymi komputerami, czy też powiększalnikami obrazu. Środki pozyskane ze sprzedaży biletów w formie cegiełek przekazano na pomoc osobom pozostającym pod opieką fundacji.

Profil FB Fundacji Szansa dla Niewidomych

Chcecie tak jak my, dołożyć swoją cegiełkę do działalności Fundacji Szansa dla Niewidomych? Zbliża się czas złożenia corocznego zeznania podatkowego. To świetna okazja do tego, aby oddać swój 1%  jej podopiecznym i uczynić ich życie lepszym oraz bardziej radosnym.

 

 

###

 

Powrót do listy